1- داشتن ایدهای برای قیمت مبل تخت خواب شو:

قبل از رفتن به بازار و خرید مبلمان تخت شو تصمیم بگیرید که چه قدر میخواهید برای خرید آن هزینه کنید. تعیین مقدار هزینه، به انتخاب شما از بین مدل ها و برندهای مختلف، کمک بسزایی می کند.


 

2-توجه به متراژ اتاق و ابعاد تخت:

به ابعاد مبل تخت خواب شو توجه کنید و انتخاب مبل با توجه به اندازه اتاقی که مبل را در آن قرار می دهید، انجام شود. به عبارت دیگر، به اندازه تشک بازشده دقت کنید که هم ابعاد آن استاندارد است و هم متناسب با متراژ اتاقی که مبل در آن قرار داده می شود، باشد.

 

3-راحتی تخت:

راحتی تخت خواب به نوع مواد به کار رفته در آن بستگی دارد و انواع اسفنجی، فومی، پنبه ای، پلی استر و بادی آن موجود است. دقت کنید که هرچه تشک مبل تخت خواب شو با کیفیت تر باشد، شما خواب راحت تری دارید. توجه داشته باشید که ضخیم بودن تشک، لزوما به معنای راحت تر بودن آن  نیست. در هنگام خرید، تخت مبل را باز کنید و با نشستن بر روی آن چک کنید که همه قسمت های آن راحت است.

 

 

دوام مبلمان:

در نظر داشته باشید مبلی را انتخاب کنید که تشک آن با دوام باشد. اگر قصد خرید مبل تخت خواب شویی دارید که پایه های آن چوبی است، دقت کنید که پایه های مبل به بدنه چسبانده و پرس شده باشد. پایه هایی که با میخ به بدنه وصل شده اندمناسب نبوده و بعد از مدتی استحکام اتصال از بین می رود.

 

 

5-رویه مبلمان:

 دقت کنید که رویه مبلمان جنس لطیف و نرم و با دوامی داشته باشد. از مبل هایی که دارای پارچه با نقش برجسته هستند و راحت نیستند، خودداری کنید.
 

 

 

 

6-جنس بدنه مبلمان:


بدنه چوبی این نوع مبلمان باید از مقاومت و دوام بالایی برخوردار باشد. بنابراین توجه کنید که چوب به کاررفته در مبل از چوب پهن برگانی مانند راش، چنار و... باشد. از خرید مبل تخت خواب شو که قاب آنها از چوب سوزنی برگانی مانند کاج و نراد است، اجتناب کنید، زیرا از مقاومت لازم برخوردار نیستند.

 

7-    نحوه حرکت تشک:

نحوه باز و بسته شدن تشک مبل را چک کنید و اطمینان حاصل کنید که نیروی زیادی برای باز و بسته کردن آن لازم نیست. به عبارت دیگر، دقت کنید که اهرم موجود در این نوع مبل ها به راحتی باز و بسته شود و لق نباشد.


8-    گارانتی و امکان تعویض تشک:

داشتن گارانتی و قابلیت تعویض تشک مبل در صورت خراب شدن را در نظر داشته باشید که در صورت لزوم، متقبل هزینه های اضافی نشوید.